Důležitá výhra! Energie doma porazila Kladno a slaví podruhé v řadě

Skóre utkání otevřel Vít Jiskra a nastartoval tak domácí. Kladno rychle odpovědělo a srovnalo stav zápasu. Domácí na začátku druhé třetiny na nic nečekali a do vedení je poslal Ondřej Beránek. Energie v závěrečné dvacetiminutovce dovedla utkání do vítězného konce, trefili se Dávid Gríger, který se vrátil po zranění a jeho parťák Tomáš Rachůnek.
Tipsport extraliga, 39. kolo, út 23.1.2024, Karlovy Vary, KV Arena
Rytíři Kladno
4:1
1:1, 1:0, 2:0
Branky a nahrávky: 18:19 Jiskra (Beránek, Černoch; 5/5), 23:16 Beránek (O. Procházka, Plutnar; 5/4), 43:41 Gríger (Huttula, Kangasniemi; 5/5), 58:01 Rachůnek (Kangasniemi, Gríger; 5/5) – 19:42 Sideroff (Melka; 4/5). Rozhodčí: Ondráček, Květoň – Gerát, Brejcha. Diváci: 3741. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 33:34 (12:9, 12:7, 9:18). Zblokované střely: 9:18. Hity: 4:10. Vhazování: 41:31. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1.
diváci3741
HC Energie Karlovy Vary: Frodl – Plutnar, Huttula, Mikyska, Stříteský, Rulík, Bartejs, Havlín – Jiskra, Černoch, Beránek – Rachůnek, Gríger, Kangasniemi – Redlich, Hladonik, O. Procházka – Koffer, Kofroň, Kružík.
Rytíři Kladno: Mitens – Ticháček, Hejda, Nemčík, Slováček, Martenet, Veber, Babka – Tralmaks, Melka, Smoleňák – Frolík, Klepiš, Kusý – Sideroff, Bláha – M. Procházka, Jarůšek, Jágr.

Úvodní střela utkání patřila Jiřímu Ticháčkovi, který z modré prověřil domácího brankáře. Blízko ke gólu měl jakub Klepiš, který dostal přihrávku z vlastní obranné třetiny na soupeřovu modrou a el sám na bránu, v zakončení trefil Frodlovu náruč. V první přesilové hře soupeře získal kotouč Radek Smoleňák, který trefil pouze betony Dominika Frodla. Početní výhody si zahráli i domácí, Jiří Černoch poslal puk na Ondřeje Procházku, který vystřelil jen do lapačky Marekse Mitense.

V závěru první periody se mohla KV Aréna opět radovat, když dostal Jiří Černoch nahrávku od Ondřeje Beránka, ta ale skončila jen v levém rohu hřiště. Skóre zápasu otevřel domácí útočník Vít Jiskra, který dorážel střelu Ondřeje Beránka, a dostal puk za Mitensova záda. Hosté si sice vzali trenérskou výzvu na nedovolené bránění brankáři, rozhodčí ale po několika minutách - 1:0. Rytíři dokázali rychle odpovědět. Ve svém oslabení se trefil Deven Sideroff, který jel sám na brankáře Frodla, ten nejprve puk zastavil, ale poté si jej srazil do vlastní brány - 1:1.

Na začátku druhé třetiny byla aktivnější Energie. Uspět se snažil Ondřej Procházka, který z levého kruhu trefil pouze Mitensovy betony. Následně Dominik Frodl vychytal Jaromíra Jágra, který ujel domácím obráncům. Do vedení poslal Karlovy Vary Ondřej Beránek, který si před brankou zpracoval puk a prostřelil gólmana Rytířů - 2:1. Karlovarští mohli vedení ještě navýšit, když šli do přečíslení, na jehož konci si vybral Iikka Kangasniemi nahrávku místo střely a puk se tak za brankovou čáru nedostal.

Ve velké šanci se ocitla dvojice David Kofroň a Filip Koffer, která se dostala do útočné třetiny, dělovku Filipa Koffra schoval hostující gólman ve své lapačce. Srovnat se pokoušel Jakub Klepiš, jeho střela byla zastavena špičkou brusle Dominika Frodla. Prosadit se mohl i David Gríger, kterého našel mezi kruhy jeho parťák Tomáš Rachůnek, avšak střela skončila nad svatyní hostujícího celku. Do kabin odcházeli domácí s jednogólovým náskokem.

Rytíři se už od první minuty třetí třetiny snažili srovnat skóre. Václav Veber poslal dělovku přímo na Dominika Frodla, který ji schoval do své náruče. Karlovy Vary se radovaly potřetí, když Joona Huttula našel v předbrankovém prostoru dobře postaveného Dávida Grígera, který vložil hokejku do střely a nasměroval ji přímo do branky - 3:1. Kladno chtělo odpověďět, konkrétně Ondřej Slováček, ten nakonec trefil bránícího hráče před Frodlovou svatyní. Následně po Huttulově nabídce pálil ostře Tomáš Havlín, trefil pouze Mitense. Kladno se pokoušelo dohnat náskok Energie. Nejdříve na domácího brankáře nevyzrál Eduards Tramaks. Následně Michal Frolík, který ani z mezikruží nepropálil Frodla. Vítězství potvrdil Tomáš Rachůnek, který dovezl puk do prázdné branky - 4:1.

Václav Eismann (HC Energie Karlovy Vary) Očekávali jsme náročné soubojové utkání, Kladno se takhle prezentuje. Nám se nepovedla první třetina, kde jsme propadali za kotouč a soupeř měl několik breakových situací, ze kterých střelili jen branku na konci první třetiny v naší přesilové hře. Celkově šla první třetina za soupeřem. Od druhé třetiny jsme se zlepšili a pomohla nám v sebevědomí využitá přesilová hra Ondřejem Beránkem. Poté jsme měli další příležitosti při hře v útočném pásmu. Dominik Frodl nás podržel při nájezdu Jaromíra Jágra. Ve třetí třetině rozhodlo to, že jsme dali tu branku my a pak už si to pohlídali.

Otakar Vejvoda (Rytíři Kladno): Začali jsme dobře v první třetině, měli jsme pár dobrých šancí. Ve druhé třetině byl soupeř lepší. Měl tam pět nebo šest dlouhých střídání, vypracovali si hodně šancí. My jsme měli samostatný nájezd. Ve třetí třetině jsme nastoupili s tím, že jsme ve hře, že chceme jít hodně do brány. Ze začátku třetí třetiny jsme dostali na 3:1 a soupeř poté dobře bránil.